קטיה אייזנמן כלים למשפחה פורחת הגילוי

הגילוי

כבר כשפתחנו את הדלת למשרד של פסיכולוג הילדים בהתפתחות הילד, ידעתי.

ובכל זאת, בתוכי קיוויתי שזה רק עוד מכשול קטן. שהרופא והפסיכולוג יחייכו אלינו ויגידו שבאנו סתם. שכל השנה האחרונה הזאת הייתה טעות. שהלילות ללא שינה היו לשווא, שהחפירות באינטרנט בתקווה למצוא תשובות לשאלות היו מיותרות.

נכנסנו למשרד. הרופא והפסיכולוג באמת חייכו, אבל חיוך מתנצל קטן כזה. חיוך של “אין לנו חדשות טובות”. הם הזמינו אותנו לשבת, אבל המשכנו לעמוד. התחלתי להרגיש איך הקירות סוגרים עלי, איך נגמר לי האוויר. ידעתי באותו רגע כמו שידעתי תמיד.

“הילד שלכם מאובחן על הרצף”, הם אמרו. “אנחנו מצטערים”.

בבת אחת נהייתה דממה בחדר. אף אחד לא דיבר. יכולתי לשמוע את מנורת הפלורסנט מזמזמת. הזמזום הזה שיגע אותי. רציתי לצאת מהחדר. רק להתרחק מהרעש הזה.

“אוקיי”, אמרתי בפשטות. “מה עכשיו? מה הלאה?”

הם נתנו לנו כמה הנחיות יבשות. אמרו שצריך פגישה עם עובדת סוציאלית, ושצריך להתחיל הדרכת הורים. “אבל רגע, מה איתכם? איך אתם מרגישים?” שאל אחד מהם.

הסתכלתי על טל. יכולתי לראות שגם הוא שומע את מנורת הפלורסנט הזאת. או שפשוט נמאס לו להיות כאן. “אנחנו בסדר, אני מאחרת לעבודה. אם סיימנו כאן, נשמח ללכת”.

הם דחפו לנו לידיים כמה ניירות ואמרו עוד משהו שלא היה לנו כוח לשמוע, ויצאנו. עמדנו בחוץ. אפילו קצת הצטערתי שאנחנו לא מעשנים, כי ממש רציתי להדליק סיגריה ולעשן אותה בדממה.

“אז אני אקח אותך לעבודה?” טל שאל. אני הנהנתי.

ורק כשהוא התניע את הרכב, הרגשתי איך יורדת לי האבן מהלב. תמיד ידעתי, כן. אבל עכשיו יש לי תשובה. לקחתי נשימה עמוקה אבל לא הצלחתי להוציא את האוויר. כאילו אבן אפילו יותר גדולה החליפה את הקודמת, ובמקום לשבת על הלב – חסמה לי את קנה הנשימה.

אוטיזם.

הגילוי תמונה משפחתית משפחת אייזנמן

אני קטיה אייזנמן, ואני אמא לשלושה ילדים מדהימים.

אני נשואה לטל, ואנחנו משפחה מאושרת. משפחה מצחיקה. הכי רגילה, ובו זמנית הכי מיוחדת.

חלפו כמה שנים מאז אותו ביקור במשרד של פסיכולוג הילדים. החיפוש אחר תשובות לשאלות ואחר דרכי התמודדות הוביל אותי אל עולמות ניתוח ההתנהגות והדרכת ההורים. בעזרת הכלים שרכשתי, יש לי היום את הזכות לסייע להורים נוספים – גם לילדים שמאובחנים על הרצף, אבל גם לילדים רבים אחרים.

והאבן ההיא? שחסמה לי את קנה הנשימה? היא עדיין שם. למדתי לחיות איתה.

Email
WhatsApp
Phone
WhatsApp
Phone
Email
גלילה למעלה דילוג לתוכן